Turnitin
Turnitin
Turnitin
A Turnitin Feedback Studio egy plágiumkeresésre alkalmas szoftver, melynek segítségével az oktatók ellenőrizhetik a hallgatók által készített tudományos dolgozatokat. A Turnitin szövegegyezéseket, szövegmanipulációkat és egyéb módon generált szövegeket keres, illetve hasonlít össze az adatbázisában szereplő és az Interneten fellelhető tartalmakkal.
A szoftver használata
A Turnitin bejelentkező oldalán keresztül tudják elérni az ELTE oktatói és munkatársai a szoftvert. A leggördülő menüben az Eötvös Loránd Tudományegyetemet kiválasztva az IIG (caesar) azonosító központi oldala jelenik meg, ahol a saját személyes azonosítójuk és jelszavuk megadásával, minden egyéb regisztráció nélkül be tudnak lépni a felületre.
IIG (caesar) azonosítót az IIG oldalán tudnak igényelni.
A Turnitin rendszer az oktatói feladatok ellátását csak oktatói jogosultságokkal engedi. Amennyiben nincs oktatói jogosultsága, kérjük forduljon tanszéki adminisztrátorukhoz segítségért.
A hallgatók dolgozatuk önellenőrzését kurzust vezető oktatón vagy a szakdolgozati konzulensükön keresztül igényelhetik. A beiratkozási kóddal és csoport névvel kapcsolatban kérjük, vegyék fel a kapcsolatot az illetékes oktatóval.
Kihez fordulhatnak segítségért
Amennyiben problémába ütközött vagy kérdése van, kérjük az alábbi e-mail címre jelezze: btk.turnitin@btk.elte.hu
Segédanyagok
ELTE segédletek:
- Turnitin - technikai útmutató oktatóknak magyar nyelven
- Turnitin - program bemutatása angol nyelven
Hivatalos segédletek angol nyelven:
Kari ajánlás
Az ELTE BTK állásfoglalása a szerzői művek önálló megalkotásával és jogtisztaságával kapcsolatosan. (2024. október 2.)
Az ELTE BTK Doktori Tanács állásfoglalása a szerzői művek önálló megalkotásával és jogtisztaságával kapcsolatosan. (2024. június 24.)
Az ELTE SZMSZ II. Hallgatói Követelményrendszer 74/A–D. §-ban szabályozza a hallgatók által végzett munka jogtisztaságát és kötelezi az oktatókat a szakdolgozatok esetében az Intézmény által biztosított plágiumkereső szoftver használatára.