Könyvtárak

Könyvtárak

Könyvtárak
Az ELTE BTK könyvtári rendszere 1,2 millió dokumentumegységet őriz, mely nemcsak hazai, hanem nemzetközi viszonylatban is ritkaság: ez kizárólag a legpatinásabb egyetemi karok privilégiuma.

Impozáns különgyűjteményei, egykori professzorainak, neves tudósainak hagyatékai, magánkönyvtárai, muzeális állományai (unikális, világviszonylatban is egyedi ősnyomtatványok, továbbá kéziratok, jegyzőkönyvek stb.), saját időszaki kiadványai (tudományos folyóiratok, almanachok), doktori disszertációi, nem hagyományos dokumentumai (pl. kották, fotók) a magyar kulturális örökség vitathatatlan kincsei: több gyűjteménye országos szakkönyvtárként is funkcionál.

Néhány bölcsészettudományi könyvtár holt vagy egzotikus nyelveken íródott, különleges forrásokat gyűjt, ritkaságaikat a világ minden részéből felkeresik. A könyvtári olvasóterek, raktárak, munkaszobák összterülete közel 7.000 m2, ahol speciálisan, az adott szaknak megfelelő, személyre szabott könyvtári ellátást biztosítunk az érdeklődők számára.

Bölcsészettudományi Kari Könyvtár vezetője:

Dániel Szonja
könyvtárvezető

A kari könyvtárakat érintő kérdéseket, észrevételeket, adatbázis-használati tréningek igénylését ezen az email-címen fogadjuk.

Egyetemi Könyvtári Szolgálat

Egyetemi Könyvtári Szolgálat küldetése hozzájárulni ahhoz, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetem a XXI. század kihívásainak és igényeinek megfelelő, a kelet-közép-európai térségben meghatározó szerepet betöltő tudásközponttá váljék.

Az ELTE könyvtárai egymással együttműködve minőségi szolgáltatásokkal, felhasználóbarát módon, hatékonyan és korszerű információs technológiákat alkalmazva biztosítanak hozzáférést az egyetem tudásvagyonához az egyetem polgárai, a tudományos közösség tagjai, valamint a nagyközönség számára.

Az Egyetemi Könyvtári Szolgálat honlapja itt érhető el.

Katalógus


Online adatbázisok

Az ELTE BTK-n hozzáférhető szakirodalmi online-adatbázisokról részletes tájékoztatás itt olvasható.