ELTE BTK Orientalisztikai Intézet

Intézetünkről
Az ELTE BTK Orientalisztikai Intézete a magyar felsőoktatás legrégebben folyamatosan létező oktatási és kutatási intézménye a keletkutatás területén; a hazai keletkutatás legfontosabb tudományos és oktatási intézménye. Elsősorban a magyar őstörténet és a török hódoltság kora iránti vonzalom hívta létre a Kelet iránti általános érdeklődést, melynek során először a török, majd az arab, perzsa és egyéb keleti stúdiumok is megszülettek Magyarországon. Vámbéry Ármin, a nemzetközileg ismert tudós és utazó a budapesti egyetemen 1870-ben Európában elsőként alapított önálló Török Tanszéket.
Jelenleg az Orientalisztikai Intézethez négy tanszék tartozik:
Oktatás
A hároméves BA-képzés keretében a Keleti nyelvek és kultúrák alapszakon belül négy szakirányt indítunk (indológia, török, arab, iranisztika). A hallgatók MA és PhD képzésen folytathatják tanulmányaikat.
Nemzetközi kapcsolatok
Az Orientalisztikai Intézet egyik fő erőssége, hogy tanszékei révén a nemzetközi tudományos kutatásokban intenzíven részt vesz mind szervezett együttműködés, mind személyes kapcsolattartás keretében. Ugyanakkor intézetünk nemzetközi kapcsolatai lehetővé teszik, hogy hallgatóink ösztöndíjasként és vendéghallgatóként bekapcsolódjanak az egyes célországok nyelvi képzéseibe.
Képzéseink
Keleti nyelvek és kultúrák alapszak / BA (6 félév alapszakos képzés)
- arab szakirány
- iranisztika szakirány
- török szakirány
- indológia szakirány
Minorok: a Selyemút kultúrái, arab, hindi, India kultúrája, iranisztika, iszlám művészetek, szanszkrit, török
Mesterképzés / MA (BA + 4 félév)
- arabisztika mesterszak
- iranisztika mesterszak
- turkológia mesterszak
- indológia mesterszak (hindi és szanszkrit specializáció)
- iszlám tanulmányok mesterszak
PhD / Doktori képzés (MA + 6 félév) minden területen