A holland nyelvű irodalom története
A 93. Ünnepi Könyvhét keretében jelenik meg a holland irodalom történetét feldolgozó mű, mely az ELTE-n, a Károli Gáspár Református Egyetemen és a Debreceni Egyetemen működő holland tanszékek közös munkája.
A köteten hét évig dolgoztak a tanszékek munkatársai, a fő szövegeket a négy szerkesztő, Gera Judit, az ELTE Néderlandisztikai Tanszékének professor emeritusa, Pusztai Gábor, a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszékének vezetője, Réthelyi Orsolya, az ELTE Néderlandisztikai Tanszékének vezetője, valamint Daróczi Anikó, a KRE Néderlandisztika Tanszékének vezetője írták, azonban a rövidebb kultúr- és irodalomtörténeti keretes tanulmányok megírásában magyar és holland társszerzők és az ELTE néderlandisztika szakos hallgatói is közreműködtek.
A könyv egy nagyrészt ismeretlen, izgalmas, új világgal való megismerkedés lehetőségét nyújtja az olvasónak. Holland irodalomtörténetként bepillantást kíván adni a holland nyelvirodalom főbb szakaszaiba, megnyilvánulási formáiba és irányzataiba a középkortól napjainkig, valamint képet ad egyes fontos műveiről és szerzőiről. Ugyanakkor magyar nyelvű olvasók számára írt irodalomtörténetként fel kívánja hívni a figyelmet a holland és magyar irodalom és kultúra jobbára ismeretlen és gyakran meglepően nagy számú kapcsolódási pontjaira is.
A kötetet a Könyvhét keretében a szerzők az Osiris Kiadó standjánál június 12-én vasárnap 17 órakor dedikálják a Vörösmarty téren.