A XXXII. OTDK eredményei
Eredmények (részletek)
- Muntag Vince, Színháztudomány Tagozat
- Lakatos Gabriella, Vizuális kultúra Tagozat
- Kaposi Krisztina, Régi magyar irodalom Tagozat
- Györegy Zsolt, Összehasonlító irodalomtudomány Tagozat
- Bóna Éva, Orosz irodalom Tagozat
- Kunner Petra, Irodalomelmélet Tagozat
- Horváth Adél, A XX. század magyar irodalma Tagozat 1.
- Németh Eszter, A XX. század magyar irodalma Tagozat 3.
- Vecsernyés Dóra, 1945 utáni brit és posztkoloniális kultúra Tagozat
- Iváncsics Bernát, Angol és amerikai irodalom és kultúra Tagozat
- Szabó Gergely, Szociolingvisztika Tagozat
- Kövér Ármin, Nyelvoktatás Tagozat
- Krizsai Fruzsina, Kognitív nyelvészet Tagozat
- Gaál Zoltán Kristóf, Fonológia és morfológia Tagozat
- Kresztyankó Annamária, Diskurzuselemzés, a társadalmi nemek nyelvészete
- Veres Kristóf György, Magyar kora középkor Tagozat
- Kovács Dóra, Kora újkori és újkori művelődés- és eszmetörténet Tagozat
- Molnár Dániel, Kora újkori magyar történelem (16-17. század) Tagozat
- Isó Gergely, Magyar történelem 1945 után Tagozat
- Fülöp Kristóf, Régészet I. (Őskor, római és késő császárkori régészet) Tagozat
- Molnár Csenge, Néprajz I. Társadalom és tárgyi néprajz Tagozat
- Kassai Gyöngyi, Klasszika-filológia Tagozat 1.
II. díj
- Komornik Eszter, Vizuális kultúra Tagozat
- Tóth Kamilla, Olasz és spanyol irodalom Tagozat
- Boldog-Bernád István, A 19. század első felének magyar irodalma Tagozat
- Szemes Botond, A XX. század magyar irodalma Tagozat 1.
- Tóth Tamara, A XX. század magyar irodalma Tagozat 4.
- Szűts Melinda, Viktoriánus és modern angol és ír irodalom Tagozat
- Petrák Fanni, Angol és amerikai irodalom és kultúra Tagozat
- Panka Dániel, Irodalom és vizualitás Tagozat
- Bartók Márton, Szociolingvisztika Tagozat
- Szűcs Ágota, Nyelvoktatás Tagozat
- Szabó Katalin, Magyar nyelvészet Tagozat
- Asztalos Anikó, Pszicholingvisztika Tagozat
- Farkas Csaba, Magyar kora középkor Tagozat
- Ribi András, Középkori és újkori egyetemes történelem Tagozat
- Lóránt Andrea, Kora újkori és újkori művelődés- és eszmetörténet Tagozat
- Kisőrsi Zsófia, Magyar gazdaság-, társadalom és életmód a 20. században Tagozat
- Zelenai Nóra, Legújabb kori magyar történelem 1945 előtt Tagozat
- Eitler Ágnes, Néprajz II. Folklór és vallási néprajz Tagozat
- Horváth Balázs, Klasszika-filológia Tagozat 1.
- Pintér Anna Krisztina, Klasszika-filológia Tagozat 2.
- Kovács Ramóna, Orientalisztika Tagozat 1.
III. díj
- Varga Nóra, Színháztudomány Tagozat
- Konkoly Dániel, Összehasonlító irodalomtudomány Tagozat
- Dorcsák Réka, Olasz és spanyol irodalom Tagozat
- Polácska Fruzsina, Orosz irodalom Tagozat
- Melhardt Gergő, A XX. század magyar irodalma Tagozat 2.
- Vass Ádám, Diskurzuselemzés, a társadalmi nemek nyelvészete
- Bádi Barbara, Magyar késő középkor Tagozat
- Kovács Janka, Kora újkori és újkori művelődés- és eszmetörténet Tagozat
- Mohay Borbála, Kora újkori és újkori művelődés- és eszmetörténet Tagozat
- Vida Bence, Kora újkori magyar történelem (16-17. század) Tagozat
- Mészáros Dániel, Legújabb kori magyar történelem 1945 előtt Tagozat
- Máté Dóra, Régészet I. (Őskor, római és késő császárkori régészet) Tagozat
- Tóth Gábor, Néprajz I. Társadalom és tárgyi néprajz Tagozat
- Balogh Pál Géza, Néprajz II. Folklór és vallási néprajz Tagozat
- Kovács István, Klasszika-filológia Tagozat 2.
- Szenczi András, Orientalisztika Tagozat 2.
- Turcsányi Réka Mária és Bódai Dalma különdíjas lett.
A Budapesti Kommunikációs Főiskolán 2015. április 8. és 10. között megtartott Művészeti és Művészettudományi Szekción négy ELTE-s hallgató vett részt. Hangszeres zene kategóriában első helyezett lett Sógor Tamás (BTK).
A Társadalomtudományi Szekciónak 2015. március 30–április 1. között adott helyet a Károli Gáspár Református Egyetem: az ELTE hallgatói összesen 19 helyezést értek el, így intézményünk lett a legeredményesebb a versenyben. A Bölcsészettudományi Kar nyolc hallgatóját díjazták.
I. díj
- Gyöngyösi Megyer, Filozófiatudomány tagozat
- László Laura Csengelle, Esztétika tagozat
II. díj
- Tasnádi Gábor, Filozófiatudomány tagozat
- Kintli Borbála, Esztétika tagozat
III. díj
- Bacsadi Zsófia, Média-és kommunikációtudomány tagozat
- Ádám Zsófia Katalin, Filozófiatudomány tagozat
- Kiss Kata Dóra, Filozófiatudomány tagozat
Tanulás- és Tanítás-módszertani – Tudástechnológiai Szekció
I. díj
- Éles Gergely Anyanyelv- és drámapedagógia tagozat
- Garay Bianka Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája I. tagozat
- Kótay-Nagy Annamária Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája II. tagozat
II. díj
- Glósz Nóra Anyanyelv- és drámapedagógia tagozat
III. díj
- Asztalos Anikó Anyanyelv- és drámapedagógia tagozat
- Orbán Gabriella Az idegen nyelvek, a kisebbségi és nemzetiségi nyelvek, kultúrák pedagógiája I. tagozat
2015.04.17.