Megnyílt a Makerspace labor
A korszerű könyvtárképben már jó ideje jelenlévő, s hazánkban is több jó példával hivatkozható közösségi műhely szolgáltatás vonzó lehetőséget biztosít arra, hogy újra értelmezze a tudás kölcsönzésének fogalmát, tágítsa az innovációt elősegítő közös kutatás és munka könyvtárakban megoldható céljainak körét, kibővítse a saját tulajdon birtoklása helyett biztosított hozzáférést – a könyveken és adatbázisokon túl – értékes technológiai eszközökre is.
Az ünnepélyes megnyitóra az egyetemről és a könyvtárosszakmából is jelentős számban érkezett érdeklődő közönséget intézetünk eszközbemutatókkal várta. Az intézet oktatóin örömmel készültek a képzésben ezentúl rendelkezésre álló infrastruktúra élő bemutatására. A 3D nyomtatót Dr. Németh Katalin üzemeltette, a 3D szkennerrel Dr. Senkei-Kis Zoltán készített felvételeket, a BookEye könyvszkennerrel pedig Dr. Bella Katalin mutatta be a digitalizálástól szövegfelismerésig vezető folyamatot.
Nagy sikere volt az mBot programozásnak Winkler Bea irányításával, s folyamatos volt az érdeklődés Dr. Radó Rita LEGO robotokkal teli asztalánál. A gyűjteményi digitalizálás gyakorlásának lehetőségeit a Dr. Fodor János által kezelt új DSLR fényképezőgép és tárgyfotó-sátor bővíti majd intézetünk képzési programjában.
A makerspace műhely a közeljövőben várhatóan újabb berendezésekkel gyarapszik. A tavaszi szemesztertől az informatikus könyvtáros alapképzésben, a könyvtár- és információtudomány mesterképzésben, valamint a könyvtárostanárképzésben már kötelező kurzuselemként szerepel a makerspace lehetőségeinek megismerése, a labor berendezéseit bemutató közismereti kurzus pedig más szakok hallgatóinak is elérhető lesz.
Megnyílt a Makerspace
Megnyílt a Makerspace
0
/
0
0
/
0