90 éves az ELTE Néprajzi Intézete

2024. október 21. 10:00

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

2024. október 21. 10:00 -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4.)

Ünnepi megemlékezés, konferencia és alumni találkozó.

A budapesti egyetemen 1934-ben Györffy István professzor kapott egyetemi katedrát a néprajz szak oktatása céljából. Az ekkor létrejött egyetemi Néprajzi Intézetben – az 1950-es évek elejétől már két tanszék (Folklore Tanszék, Tárgyi Néprajzi Tanszék) keretében – megszakítás nélkül máig zajlik a néprajztudósok képzése.

A budapesti egyetemi képzőhely generációkon keresztül tudósok százait indította el a tudományszak hazai és nemzetközi világa felé. A jubileumi év nagyszerű lehetőséget nyújt az oktatás és tudományos műhelymunka múltjának felidézésére, jelenének áttekintésére és jövőjének felvázolására.

Az egész napos rendezvény tudománytörténeti előadásokkal tarkított ünnepi megemlékezést, szakmódszertani prezentációkat és pódiumbeszélgetéssel egybekötött alumni találkozót egyaránt magába foglal.

Teljes program

Az eseményen kép- és hangfelvétel készül, a vonatkozó adatkezelési tájékoztató itt olvasható.

A rendezvény az ELTE Alumni támogatásával valósul meg.
Örök diákjait az ELTE Alma Mater visszavárja!