50 órás intenzív német nyelvi kurzus indul

2021.04.29.
50 órás intenzív német nyelvi kurzus indul
Az ELTE Bölcsészettudományi Kara az Osztrák–Magyar Akció Alapítvány támogatásával idén is meghirdeti az osztrák tanárok közreműködésével megvalósuló német kurzusát.

A nyári egyetem az eisenstadti FH Burgenland és a budapesti ELTE BTK évek óta tartó együttműködése, ahol az osztrák diákok a magyar, a magyarok pedig a német nyelvtudásukat fejleszthetik. Ebben az évben május 31-ig születik döntés arról, hogy a kurzusok online formában kerülnek-e megrendezésre. A nyári egyetem időpontja: 2021. július 4. – július 17.

A kurzusok szintje, jelentkezési létszám:

1. csoport: középhaladó szint (2 vagy ennél több év tanulás)
  2. csoport: erős középhaladó/ haladó szint a jelentkezők szintje szerint

Amit biztosítanak jelenléti formában:

• kéthetes intenzív kurzus 50 nyelvórával, anyanyelvi tanárokkal, tandemórákkal
  • kollégiumi szállás (Eötvös Collegium, XI. Ménesi út)
  • napi kétszeri étkezés
  • kulturális programok

A jelentkezés feltétele:

• magyarországi felsőoktatási intézmény (főiskola vagy egyetem) hallgatója
  • csak olyanok jelentkezését várjuk, akik a délutáni közös programokon is részt tudnak venni

Jelentkezni az alábbi lap kitöltésével lehet. A pályázatokat a jelentkezések sorrendjében fogadjuk a megjelölt létszámban. (Az esetleges lemondások pótlására várólistát állítanak fel.)

Jelentkezési határidő: 2021. május 31.

A pályázatok elbírálásáról a jelentkezési határidő után minden jelentkezőt értesítünk, illetve a felvetteknek elküldjük a további információkat.

A részvétel feltételeiről érdeklődni, illetve jelentkezési lapot igényelni az alábbi címen lehet:

• Márki Herta
  • herta.marki@fh-burgenland.at